معرفی

سامانه SalesTree یا “درخت فروش”، یک سامانه مدیریت بازاریابی و فروش بیمه تحصیلی است. این سامانه توسط شرکت Bit Arts Inc و به سفارش شرکت کانادایی Ntree تولید و پشتیبانی شده است.

SalesTree روشی سیستماتیک برای جمع آوری، بازنگری، پردازش و پیگیری اطلاعاتی در مورد افراد یا خانوارهایی که خرید بیمه‌نامه توسط آنها محتمل است، ارائه می‌دهد. اطلاعات ارزشمندی از قبیل سن، تعداد فرزند، حقوق ماهیانه و تحت پوشش بیمه بودن یا نبودن از جمله چندین مشخصه اطلاعاتی است که در این سامانه مورد ارزیابی قرار میگیرد.

به این ترتیب مشتریان بالقوه رده بندی شده و اطلاعات آنها بصورت هدفمند در اختیار بازاریاب‌ها قرار داده می‌شود.

سامانه SalesTree

سامانه SalesTree در ابتدا مبتنی بر تکنولوژی های بستر J2EE و با استفاده از بانک اطلاعاتی Oracle پیاده‌سازی شده و در سال‌های بعد به تکنولوژی Apex (متعلق به شرکت Oracle) منتقل شد.

با توجه به ماهیت کاری شرکت‌های بیمه، بخش بزرگی از کاربران سامانه (بازاریاب‌ها)، دائماً در حال جابجا شدن بین نقاط مختلف هستند. این واقعیت، نیاز به دسترسی به پورتال و میز کار را از هر نقطه‌ای، و بر روی هر دستگاهی بیش از پیش پررنگ می‌نماید. به همین علت این سامانه برای تمامی تبلت ها و گوشی های هوشمند بهینه شده است.

پنل مدیریتی که در این سیستم برای مدیران و بازاریاب‌ها فراهم شده است، این امکان را فراهم می‌کند که بتوانند یادداشت‌ها، قرارهای ملاقات، نتیجه ملاقات، سوابق فروش و سایر اطلاعات مرتبط را نگهداری کنند تا پیگیری و فروش بیمه به راحت‌ترین روش ممکن انجام گیرد.

بطور کلی SalesTree یک سامانه Lead Management است که پروسه فروش بیمه‌نامه، از زمان ورود Lead تا فروش نهایی را تسهیل می‌کند. این سامانه هم اکنون بطور روزانه در سراسر کشور کانادا و توسط حدود ۴۰۰۰ کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.